przedszkole
przedszkole

Nauka i zabawa

 

Nauka i zabawa

 

Nasza misja

Naszą misją jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka, a także do wyzwalania w nim kreatywności i  zaspokajania jego potrzeb. Staramy się wyposażyć maluszków w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w dalszym życiu. Dbamy również o zapewnienie bezpiecznej strefy, w której dziecko bawi się i uczy, przyzwyczaja do odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób.

Najwyższym celem jaki stawiamy przed sobą jest dobro dziecka. 

Niepubliczny Żłobek Językowy

House Mouse to żłobek językowy – mały, kameralny, z rodzinną atmosferą, gdzie dzieci czują się nie tylko bezpieczne i akceptowane, ale przede wszystkim kochane.

Dbamy o budowanie pozytywnych relacji opiekunów z  dzieckiem i jego rodzicami, które wpływają na szeroko rozumianą edukację maluszka. Staramy się, aby nasz żłobek był miejscem, które stwarza możliwość ciągłego rozwoju dla dzieci, opiekunów i pozostałego personelu.

Oferujemy codzienne zajęcia z języka angielskiego, a także zajęcia muzyczne i logopedię. Stawiamy również na zajęcia dydaktyczne, plastyczno-artystyczne i ruchowe. Czuwamy nad całościowym rozwojem naszych maluszków zapewniając im fachową i życzliwą opiekę. 

Nasz żłobek charakteryzuje także własna kuchnia ze zdrowym, ekologicznym jedzeniem oraz własny ogródek z sadzonymi przez podopiecznych warzywami.

 

Zajęcia dodatkowe

 

W naszym żłobku stawiamy na wszechstronny rozwój w oparciu o indywidualne predyspozycje i potrzeby naszych podopiecznych.
Organizujemy dodatkowe aktywności, które urozmaicają dzieciom czas w ciągu dnia, zarazem bawiąc, jak i edukując.

Zajęcia z języka angielskiego

Zajęcia w języku angielskim odbywają się codziennie i nie są ograniczone czasowo, co oznacza, że w ciągu dnia dzieci osłuchują się z językiem angielskim w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przy posiłkach, przy porannym przywitaniu czy podczas zabawy. Stawiamy na naturalny proces przyswajania nowego języka dlatego uczymy poprzez zabawę i  odkrywanie. Wykorzystujemy wrodzoną ciekawość maluszków do poznawania otaczającego je świata a robimy to mówiąc do dzieci w języku angielskim.

Zajęcia ruchowe

Wykonujemy ćwiczenia rozciągające, biegamy, skaczemy, robimy przysiady i pajacyki, przez co koordynujemy naszą koordynację ruchową 🙂 W czasie takich zajęć przypominamy jak ważny dla zdrowia jest ruch i aktywność fizyczna. Zawsze również pamiętamy o zasadzie fair play!

Motoryczni geniusze

Ręka, jako wyspecjalizowany narząd, odpowiedzialna jest w naszym ciele za wiele funkcji. Jej doskonałość polega na tym, że służy nam jako silne narzędzie do popychania, podnoszenia ciężarów, siłowania się, a jednocześnie potrafi wykonywać bardzo precyzyjne i skomplikowane ruchy takie jak szycie czy pisanie. Ta szeroka specjalizacja kończyn sprawia, że to w głównej mierze ich sprawność decyduje o poziomie funkcjonowania każdego człowieka.

Raz w tygodniu w naszym żłobku odbywają się ćwiczenia i zabawy terapii ręki. Terapia ręki to usprawnianie małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców. Jest to również dostarczanie wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

Głównym celem zajęć jest osiągnięcie samodzielności w zakresie podstawowych czynności życia codziennego. Do innych celów zalicza się także: wspomaganie precyzyjnych ruchów rąk, poprawę umiejętności chwytu, wyuczenie zdolności skupienia uwagi i patrzenia, wzmacnianie koncentracji, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz przekraczanie linii środka ciała.

Zajęcia z logopedii

Profilaktyka logopedyczna odgrywa istotną rolę w stymulacji oraz kształtowaniu rozwoju mowy i języka. Ma na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości, a także zmniejszeniu ryzyka wystąpienia dysleksji, a nawet zaburzeń osobowości.

Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu:

  • usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy),
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
  • kształtowanie prawidłowych czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (tj. połykanie, żucie, odgryzanie),
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy opowieściowej,
  • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
  • rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
  • uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.
Zajęcia rytmiczno-muzyczne

To zajęcia, na których tańczymy, rozwijamy szybkość, płynność ruchu i poczucie rytmu. Bawimy się przy muzyce poważnej i klasycznej. Używamy mnóstwo ciekawych rekwizytów i gramy na różnych instrumentach. Po prostu bawimy się z muzyką, do muzyki i przy muzyce 🙂

Zajęcia sensoryczne

Raz w tygodniu w naszym żłobku prowadzone są zajęcia „Sensoraki” – ćwiczenia i zabawy rozwijające integrację sensoryczną.

Proces integracji sensorycznej zaczyna się w pierwszych tygodniach życia płodowego, a najintensywniej przebiega do końca wieku przedszkolnego. Jest to proces organizacji dostarczanych do mózgu wrażeń zmysłowych pochodzących ze środowiska oraz z własnego ciała.

Wrażenia płynące z receptorów zmysłów są tak opracowywane przez układ nerwowy, aby mogły być wykorzystane w celowym działaniu podczas codziennych, pozornie prostych czynności takich jak np. czytanie i pisanie, mówienie, wchodzenie po schodach, jazda na rowerze, zapinanie guzików, itp. Jeśli występują zaburzenia w odbiorze i integrowaniu bodźców (wrażeń) zmysłowych, to będą pojawiać się dysfunkcje w rozwoju poznawczym, motorycznym, a także zachowaniu dziecka. Innymi słowy dziecko będzie miało problemy np. z prawidłowym opanowaniem w/w czynności. Może mieć to przełożenie na mowę dziecka, sposób zachowania, naukę. Dlatego, już na etapie edukacji żłobkowej wspieramy najmłodsze dzieci w rozwoju i integracji zmysłów.

Opinie o naszym żłobku

Do Żłobka House Mouse uczęszcza już moje drugie dziecko ponieważ jesteśmy pewni, że oddajemy nasze pociechy w najlepsze ręce. Codzienny angielski, zdrowe i smaczne jedzenie, ciekawe zajęcia ALE przede wszystkim WSPANIAŁE Panie, które opiekując się dzieciaczkami sprawiają, że ze spokojną głową oraz pełnym zaufaniem oddaję dzieci pod opiekę. Rodzinna atmosfera to nie slogan reklamowy ale prawdziwe podejście jakie opiekunowie mają do naszych dzieci, i które czuć w słowach jakimi córeczka opisuje dzień w House Mouse.

Ewelina, mama Stasia

 

Doceniam pracę wszystkich cioć w Żłobku. Ciocia Kinga i Karolina są nieocenione. Myślę, że są ,,SERCEM’’ tego miejsca. Warto im zaufać. Bez nich to miejsce byłoby jak wiele innych. Budynek i zabawki można wymienić lub wyrzucić. Ludzie to podstawa.

Monika, mama Natalii 

 

Dla mnie najważniejsze jest to, aby zapewnić dziecku różnorodne zajęcia rozwojowe, tak ważne w tym wieku dziecka. W domu przy tylu obowiązkach nie jestem w stanie dziecku zapewnić tylu zajęć. Równie ważne jest jedzonko, a jeżeli jest przygotowywane na miejscu, na świeżo to po prostu cudownie. Żłobek to przecież drugi dom maluszka, więc musi się on czuć tam dobrze. Maksiu od pierwszego dnia był bardzo zadowolony i nie było ani jednego dnia, żeby nie chciał jechać do cioci Karoliny i Kingi. Więc już sam ten fakt mówi wiele, bo przecież dzieci wyczuwają jeżeli jest coś nie tak. Ja zawsze podziwiam panią Kingę i Karolinę bo do opieki nad taką rozbrykaną gromadką trzeba mieć powołanie, wielkie pokłady cierpliwości i ogromną siłę, również fizyczną, bo przecież niejednokrotnie pół dnia, a nawet dłużej, muszą nosić te nasze słodkie ciężary, tak jak mojego przytulaska Maksia. Zawsze jak ktoś mnie pyta o dobry żłobek to szczerze polecam House Mouse.

Marta, mama Maksia

Zapisz się!

 

Nabór do Niepublicznego Żłobka Językowego „House Mouse”
prowadzony jest przez cały rok w zależności od dostępności miejsc.

Zadzwoń:  790 647 607 

Odwiedź nas:  ul. Tarnowskich 13
39-120 Sędziszów Młp.

Napisz: 

4 + 10 =

Obserwuj nas na facebooku!