przedszkole

Nauka i zabawa

Nabór do Niepublicznego Żłobka Językowego „House Mouse” prowadzony jest przez cały rok w zależności od dostępności miejsc.


Procedura zapisu:

Kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 790 647 607
celem umówienia się na spotkanie,
wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
podpisanie umowy.

Zapisz się

Nasza misja

Naszą misją jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka, a także do wyzwalania w nim kreatywności i  zaspokajania jego potrzeb. Staramy się wyposażyć maluszków w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w dalszym życiu. Dbamy również o zapewnienie bezpiecznej strefy, w której dziecko bawi się i uczy, przyzwyczaja do odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób.

Najwyższym celem jaki stawiamy przed sobą jest dobro dziecka. 

Niepubliczny Żłobek Językowy

House Mouse to żłobek językowy – mały, kameralny, z rodzinną atmosferą, gdzie dzieci czują się nie tylko bezpieczne i akceptowane, ale przede wszystkim kochane.

Dbamy o budowanie pozytywnych relacji opiekunów z  dzieckiem i jego rodzicami, które wpływają na szeroko rozumianą edukację maluszka. Staramy się, aby nasz żłobek był miejscem, które stwarza możliwość ciągłego rozwoju dla dzieci, opiekunów i pozostałego personelu.

Oferujemy codzienne zajęcia z języka angielskiego, a także zajęcia muzyczne i logopedię. Stawiamy również na zajęcia dydaktyczne, plastyczno-artystyczne i ruchowe. Czuwamy nad całościowym rozwojem naszych maluszków zapewniając im fachową i życzliwą opiekę. 

Nasz żłobek charakteryzuje także własna kuchnia ze zdrowym, ekologicznym jedzeniem oraz własny ogródek z sadzonymi przez podopiecznych warzywami.

 

Zajęcia dodatkowe

 

W naszym żłobku stawiamy na wszechstronny rozwój w oparciu o indywidualne predyspozycje i potrzeby naszych podopiecznych.
Organizujemy dodatkowe aktywności, które urozmaicają dzieciom czas w ciągu dnia, zarazem bawiąc, jak i edukując.

Zajęcia z języka angielskiego

Zajęcia w języku angielskim odbywają się codziennie i nie są ograniczone czasowo, co oznacza, że w ciągu dnia dzieci osłuchują się z językiem angielskim w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przy posiłkach, przy porannym przywitaniu czy podczas zabawy. Stawiamy na naturalny proces przyswajania nowego języka dlatego uczymy poprzez zabawę i  odkrywanie. Wykorzystujemy wrodzoną ciekawość maluszków do poznawania otaczającego je świata a robimy to mówiąc do dzieci w języku angielskim.

Zajęcia ruchowe

Wykonujemy ćwiczenia rozciągające, biegamy, skaczemy, robimy przysiady i pajacyki, przez co koordynujemy naszą koordynację ruchową 🙂 W czasie takich zajęć przypominamy jak ważny dla zdrowia jest ruch i aktywność fizyczna. Zawsze również pamiętamy o zasadzie fair play!

Zajęcia z logopedii

Profilaktyka logopedyczna odgrywa istotną rolę w stymulacji oraz kształtowaniu rozwoju mowy i języka. Ma na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości, a także zmniejszeniu ryzyka wystąpienia dysleksji, a nawet zaburzeń osobowości.

Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu:

  • usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy),
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
  • kształtowanie prawidłowych czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (tj. połykanie, żucie, odgryzanie),
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy opowieściowej,
  • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
  • rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
  • uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.
Zajęcia rytmiczno-muzyczne

To zajęcia, na których tańczymy, rozwijamy szybkość, płynność ruchu i poczucie rytmu. Bawimy się przy muzyce poważnej i klasycznej. Używamy mnóstwo ciekawych rekwizytów i gramy na różnych instrumentach. Po prostu bawimy się z muzyką, do muzyki i przy muzyce 🙂

Zapisz się!

 

Nabór do Niepublicznego Przedszkola Językowego „House Mouse”
prowadzony jest przez cały rok w zależności od dostępności miejsc. 

Zadzwoń:  790 647 607 

Odwiedź nas:  ul. Tarnowskich 13
39-120 Sędziszów Młp.

Napisz: 

12 + 9 =

Sędziszów ul. Tarnowskich 13

39-120 Sędziszów Młp.

tel: 790 647 607

email: office@housemouse.pl